You may be able to find the YoCrunch on Price Cut at your stores thru 1/14 for .53 cents and the .65/4 YoCrunch Yogurt Cups coupon would make them around .37 cents each wyb 4. There is also a $1/4 which now seems to working again to make for an even better deal at .28 cents each wyb 4.
The Uncle Ben’s Ready Rice is also on Price Cut thru 1/14 for $1.50. You can use the .85/3 Uncle Ben’s® Ready Rice® products to make them around $1.22 each after coupon wyb 3. For a slightly better deal- you can use the B3G1 FREE Uncle Ben’s Ready Rice Pouches in the 1-8-12 RP instead (cannot use both together) to make them $1.13 each after coupon and price cut wyb 4.
Deals valid thru 1/14 unless otherwise mentioned. Remember- sales can vary by region…
POSSIBLE NEW LOW PRICE ON PEPPERIDGE FARM TIMTAM COOKIES
For those of you who are fans of Pepperidge Farm TimTam cookies, you may want to check in on the current price at your store. My store still has the TimTam in the snowflake packages and recently lowered them from $2.09 down to $2.00. While prices like these can be very random, if you find the same you can use the $1/2 Pepperidge Farm Cookies HERE to get a nice price of $1.50 each. You may want to scan these too- they were ringing up $1.40 for Kara in Michigan. (-Thanks Kara)
YOCRUNCH SHORT TERM PRICE CUT
Here’s one more short term price cut at my store on Sunday for YoCrunch Yogurt cups at .53 cents thru 1/14. I thought we had lost all our coupons, but we do still have a $1 off any 4 YoCrunch cups available to print HERE, making them .28 cents each after coupon wyb 4.
GREEN WORKS WIPES SALE
This week you may be able to find a sale on the 3 packs of Green Works 30 count wipes. They are now $4.99 down from $5.99 and this is actually a price cut that runs thru 2/18. If you did not get the .50/1 Green Works Product in your 1-8 SS, there is now a $1/2 Green Works Product HERE that you can use. After either coupon it breaks down to $1.49 per 30 count container (which is regularly $2.49). But for those of you who have not signed up yet with Green Works, you can get a –$1/1 Green Works Product HERE, which makes for an even better deal.
NEUTROGENA SALE
Included in the Neutrogena sale this week was the 2 oz Hand Cream for $3.50. Some of you will have a nice stack on this product to get it for as low as .99 cents: $1/1 Aveeno/Neutrogena/Lubriderm Hand or Body Skin Care ETS TQ 1-8 J&J insert x1/14 -$1.50/1 Neutrogena Skin Care or Hair Care Product 1-8-12 SS2 x3/31/12
MORE SPECIAL PURCHASE DEALS
There were a few more new Special Purchase Deals that I noted at my store on Sunday. I just wanted to lay them out for you in case you have interest but please keep in mind unadvertised deals can be regional. To see a complete list of all the Special Purchase and Gift Card Deals that you may be able to find at your store, be sure to check out the Special Deals page.
SPECIALPURCHASE: FREE 32 oz Powerade wyb Powerade 8 pk $4.99 Deal and prices valid thru 2/18. Deal and prices may be regional.
SPECIALPURCHASE: FREE Gatorade Item wyb 2 Select Reebok Weights Deal and prices valid thru 1/28. Deal and prices may be regional.
*Reebok Neoprene Weights (prices range depending on type from $4.49-$12.99)
FREE Item = Gatorade G-Fit Bar or Gatorade Perform 16 oz ($1.49 – $2.89 value)
FREE $5 Gift Cardwyb 2 Select Lightscapes CDs $9.99-$19.99 Deal and prices valid thru 1/28. Deal and prices may be regional.
UPDATE ON TOY CLEARANCE
Although there have already been a few reports of stores dropping the majority of their toys to 70% off, I believe most of us still have yet to see it happen including me. I am still pretty convinced that it will happen this week for me, possibly as early as tomorrow.
The only thing that troubles me, is that last year it seemed things were much more consolidated into one clearance area. This year I feel like the clearanced toys are still all over the place, on endcaps, in aisles, etc. But maybe there just hasn’t been the urgency to move them if their new stock hasn’t completely come in yet. That’s just a guess and while there’s a chance it could be next week, I am still placing my bets on this week and I suggest keeping a close watch on it just in case.
There is a coupon you can print thru My Blog Spark valid for $1.25/4 Progresso Light Soup. Progresso Soups are on Price Cut at Target for 3/$4, so this coupon will make them just $1.02 each wyb 4 for the Light Varieties. If you would rather not have the Light Varieties- there are several other coupons available to get a good deal too…
Progresso Soup, Assorted Varieties 3/$4 or $1.33 ea. (PC thru 1/21) –$1.25/4 Progresso Light Soup -$1/4 Progresso Soup 12-11-11 SS x2/4/12 -$1/4 Progresso Soup on SmartSource = as low as $1.02 each after coupon for the Light Varieties wyb 4
We have a new printable coupon for .50/3 Zatarain’s Rice Mixes. These start at $1.12 Regular Price at my store depending on the variety you choose, but we frequently see them on Price Cut for around 79¢.
The coupon has a very nice LONG expiration date too- was 3/19 for me- so plenty of time to hang on to it and wait for a sale for the best buy.
We’ve got another new $1/1 Reach Floss Coupon available to print. Many of you are able to find Select varieties of Reach Floss FREE at Target after this coupon as they sell for as low as .97 cents. You can find them hanging on the peg racks in the regular oral care aisle.
I will have a new list of FREE & Cheap finds up later today- but this coupon never usually lasts very long so wanted to post it now before it disappears. Even if you are not in need- this makes for a great donation item. This product will also qualify for the $46 in coupons rebate from Johnson & Johnson- which you can read more about HERE.